בית הספר למנצחי מקהלות

בית הספר למנצחי מקהלות נוסד במטרה לטפח מנצחי מקהלות ברחבי הארץ ולתמוך בהם הן בתהליך ההכשרה ובמהלך עבודתם השוטפת. הצוות המקצועי של ביה״ס מעביר השתלמויות, קורסים והדרכות למנצחים ומלווה אותם לאורך תקופה ממושכת בעבודתם המקהלתית. ביה״ס מהווה בית פתוח עבור מנצחי מקהלה מכל רחבי הארץ, וניתן לפנות אלינו ליעוץ והדרכה ולבוא לצפות בחזרות ובפעילויות נוספות בתיאום מראש.

פעילויותיו העיקריות של בית הספר:

"שירו" - מיזם שמטרתו לקדם את מקהלות בתי הספר בישראל, תוצר של שיתוף פעולה עם "קהילה מנגנת" (עמית גור) והפיקוח על החינוך המוזיקלי של משרד החינוך. המיזם כולל אתר אינטרנט ואפליקציה לטלפון הנייד המנגישים עבור המורים והתלמידים ספרייה רחבה של יצירות ושירים מעובדים למקהלות ילדים. כל שיר מלווה בסל עזרים למורה ולתלמיד: תווים ומילים, הקלטה של ליווי הפסנתר, הקלטה של תפקידי השירה השונים בביצוע חי של ילדים, רקע תאורטי והכוונה מתודית להקניית השיר וביסוסו במקהלה. דרך האפליקציה יכולים התלמידים להאזין בבית לקבצי השמע בשילובים שונים, החל מתפקיד אחד ועד מלוא התפקידים כולל ליווי הפסנתר, להתאמן על תפקידיהם ולהגיע מוכנים לחזרות המקהלה.

כניסה לאתר ״שירו״

סדנאות וכיתות אומן עם מנצחים ואומנים אורחים - ביה״ס מארח מדי שנה מנצחים ואומנים אורחים מן הארץ ומחו״ל המעבירים סדנאות למנצחים במגוון תחומים, ביניהם: לאסלו נמש (הונגריה), אסתי הר-גיתי (אנגליה), בזיליו אסטולז (חבל הבסקים), פנדה ואן פרוסדיי (הולנד), טים בראון (אנגליה), תומש נובוטני (צ׳כיה) ועוד.

פורום מנצח - קבוצת פייסבוק בה חברים מאות מנצחי מקהלה מרחבי הארץ, אותה הקמנו במטרה לקדם את קהילת מנצחי המקהלות בישראל ולהוות פורום מקצועי עבורה.

השתלמויות בשיתוף עם הפיקוח על החינוך המוזיקלי של משרד החינוך - ביה״ס למנצחי מקהלות מארח מדי שנה את ההשתלמות הארצית למנצחי מקהלות בתי ספר, וצוות המרכז לוקח חלק פעיל בעיצוב התכנים והעברתם. כמו כן, מקיים ביה״ס השתלמויות ייחודיות בשיתוף פעולה עם משרד החינוך.

כנסי מקהלות מטעם הפיקוח על החינוך המוזיקלי של משרד החינוך - מרכז נונה מארח ומוביל מדי שנה כנסי מקהלות בהם משתתפות מקהלות בתי ספר מכל מחוז חיפה. במהלך היום זוכים ילדי המקהלות להשתתף בסדנאות העשרה ובקונצרט הסיום בו כל מקהלה מופיעה ברפרטואר שהכינה וכן בביצוע השירים המשותפים.

השתתפות מקהלות נונה באירועי הפקולטה לחינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי - מקהלות נונה משמשות כמקהלות מדגימות לסטודנטים הלומדים ניצוח מקהלות במכללה ולוקחות חלק במגוון אירועים של הפקולטה, ביניהם אירוע 100 שנה למדרשה למוזיקה, אירועי ״רביעי מוזיקלי בלוינסקי״, שיעורי מתודיקה למקהלה וכד׳.

״יסודות מנצחים״ - קורס המקנה את היסודות החשובים בעבודה עם מקהלות ילדים. מיועד למנצחים בראשית דרכם, למוזיקאים המעוניינים להתפתח בתום המקהלות וכן למנצחים ותיקים יותר המעוניינים להתרענן ולשכלל את עבודתם. מעוניינים גם? מוזמנים לפנות אלינו!