מקהלה בקהילה

לא בכדי המילים ״מקהלה״ ו״קהילה״ נגזרות שתיהן מאותו השורש - ק.ה.ל. אצלנו בנונה המקהלה היא חלק בלתי נפרד מהקהילה והקהילה היא חלק בלתי נפרד מהמקהלה, ולכל אלה מצטרף גם הקהל האוהד והמפרגן שלנו, וביחד נוצרת חגיגה קהילתית יוצאת דופן. מרכז נונה מפעיל מגוון תכניות מעורבות בקהילה בהן לוקחים חלק כל הזמרים והזמרות שלנו. וכמו בכל תרומה, השאלה שתמיד עולה היא מי נתרם יותר, הנתרם או התורם עצמו? אין ספק שהזמרים של נונה זוכים לחוויה מרגשת ומעצימה דרך התרומה לקהילה, ונתרמים לא פחות ממה שהם תורמים.

מקהלות נונה מרבות להופיע בפני הקהילה המבוגרת באזור בבתי אבות, מועדוני יום לקשיש ומעונות לניצולי שואה. קשר חם וארוך טווח נרקם בין המקהלה ל״בית כרמל״ ומועדון ״בצוותא״ במעגן מיכאל בהם מקהלות המרכז מופיעות בקביעות. כמו כן, צוות המרכז מקיים אחת לשבועיים מפגשי שירה בהשתתפות חברי מועדון ״בצוותא״, שלעיתים מופיעים גם הם באירועים של המרכז.

ילדי ונערי נונה מתנדבים בפנימיות ומרכזים לילדים ונוער בסיכון ובעלי צרכים מיוחדים. המפגש עם ילדים ונערים בגילם סביב המוזיקה הוא מעצים ומרגש ומזכיר בכל פעם מחדש את כוחותיה וסגולותיה המיוחדות של המוזיקה לחבר בין אנשים שונים וליצור גשרים.

מקהלות נונה מופיעות דרך קבע בטקסים ואירועי תרבות של קיבוץ מעגן מיכאל והמועצה האזורית חוף הכרמל, ורואות עצמן כנדבך חשוב בחיי התרבות המקומית והאזורית.